Efectul salariilor imense din Primăria Ploiești: funcționarii se distrează aruncând cu caviar în trecători, după care se culcă la loc stars
Sediu de lux, frecangeală la maxim, dezinteres, canci responsabilități și, să nu uităm, salarii de mii de euro pe cartea de muncă - așa arată, în mare, viața de bugetar în cadrul administrației locale ploieștene, locul unde incompetența și durerea în cur sunt remunerate regește, stârnind invidia săracilor din zona privată, care muncesc mult, bine și pe bani puțini. Toate aceste condiții de vis nu îi împiedică pe funcționarii municipalității ploieștene să se mai și distreze nițel, când îi obosește volumul imens de stat degeaba.