Cofetăria Le Bonbon m-a ajutat să văd corect, după 38 de ani de întuneric: sunt un nesimțit. Mulțumesc! stars
Astăzi, când stăpânul județului Teleorman îl ceartă pe obrăznicătura de Grindeanu, eu vreau să vă vorbesc despre prăjituri. Sunt atât de pofticios încât, pentru mine, vitrina unei cofetării reprezintă cel mai înalt grad de perversiune la care s-a pretat omul civilizat, rezultatul sinistru a mii de ani de evoluție meschină pe acest pământ. Dacă îmi trântești, în față, o vitrină ticsită de amandine și savarine înghesuite, zemoase, răcoroase, lângă care să zacă și niște tarte cu fructe zglemenite în Kremschnit, mi-ai stricat săptămâna, îmi întorci pe dos întreaga aură, îmi batjocorești sistemul imunitar până la șoc anafilactic.