Primăria Ploiești, despre distrugerea copacilor din Cartierul Dorobanțu: stați liniștiți, montăm pomi cu led, facem frumos
După ce a distrus frumusețe de copaci în cartierul Dorobanțu din Ploiești, primăria cu același nume vrea să repare dezastrul, anunțând un amplu proiect de montare pe viitorul asfalt a unor pomi tip veioză. „Cetățenii să păstreze liniștea, le punem leduri, le facem frumos, de ce țipă atât, chiar nu înțelegem”, transmite primarul Andrei Volosevici în timp ce ambalează la blană un buldozer.