Regia de transport vinde la fier vechi 23 de autobuze cu tot cu pensionari în ele, că nu vor să coboare stars
Regia de transport din Ploiești se confruntă cu o situație puțin tensionată, după ce consiliul de administrație a hotărât să vândă la fier vechi 23 de autobuze Ikarus, cu tot cu pensionari în ele, că nu vor să coboare. Oamenilor li s-a explicat că mijloacele de transport vechi de peste 40 de ani se întorc la garaj, iar de acolo iau drumul Rematului, însă nimic nu i-a putut convinge pe ocupanți să elibereze scaunele.