Uite, Dobre, unde ne-ai adus! Din cauza lipsei teraselor și a vieții de noapte, mii de ploieșteni au ieșit cu gălețile să strângă apă de ploaie, ca să nu moară de sete stars
Pentru că nu avem terase în Ploiești și putem să murim de sete, sute de mii de ploieșteni ies cu gălețile pe străzi ca să strângă apă de ploaie, să își salveze viețile. În timp ce așteaptă să se umple gălețile cu apă, mai spun și câte un banc, să își descrețească frunțile și să uite că nu au viață de noapte și sunt atât de nefericiți, așa cum bine subliniază presa pesedistă din oraș care este formată din alți nefericiți care nu numai că nu au viață de noapte, dar unii dintre acești nefericiți nu au nici măcar viață de zi, ca să înțeleagă ce e viața în general.
Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.