În spiritul transparenței, Marius Fenichiu ridică miza: „Nu numai ușa de la biroul primarului va fi de sticlă, ci și cea de la veceu” stars
Câștig major pentru contribuabili: din iunie, fiecare ploieștean venit în audiență la primar își poate privi edilul cum face căcălică sau pipilică în exercițiul funcțiunii. Aceasta este promisiunea candidatului independent Marius Fenichiu care a dat asigurări că, dacă va fi ales primar, va scoate ușa de la biroul edilului, înlocuind-o cu una de sticlă. Declarația a fost făcută în cadrul emisiunii Incomod, moderată de jurnalistul Cătălin Stavri.
După ce liderul sindicatului căpușei de transport în comun din Ploiești supranumită TCE l-a
De data asta hoții au întrecut măsura! Trenurile CFR care parcurg ruta București-Ploiești au înregistrat întârzieri de până la cinci ore din cauza furtului mecanicului, care a fost dus la fier vechi împreună cu locomotiva. Se pare că mecanicul Gică Stanian era în veceul locomotivei când hoții au demontat trenul, bietul om fiind cărat la Remat împreună cu cabina sa unde făcea treaba mare liniștit.
Un
Adio reclame cu fotomodele care se freacă satisfăcute pe burtă! Producătorul mondial de chimicale ambalate în vid denumite generic lactate Danone recunoaște, prin vocea CEO-ului companiei, Heydrich von Cernobîlstein, că reclamele televizate prin care Danone se laudă că produsele Activia și Actimel ar fi benefice sănătății sunt, de fapt, niște minciuni gogonate.
Nu a trecut nici o zi de când fostul liberal Iulian Teodorescu și-a anunțat candidatura la Primăria Ploiești din partea Partidului România Mare, că efectele adverse nu au întârziat să apară. Prezent la o conferință de presă a PRM, Iulian Teodorescu a dezvăluit, din spatele unor misterioși ochelari fumurii, o conspirație iudeo-masonică care s-a unit împotriva candidaturii sale la Primăria Ploiești:
După ce a demisionat din PSD, senatorul Daniel Savu pare că s-a regăsit pe sine, reușind o mișcare de zile mari, demnă de un politician cu greutate: candidează la Primăria Ploiești din partea UDMR, declarând că el de mic s-a simțit ungur.
Nu se dezic nici măcar când sunt la pripon: Cunoscuții magistrați și polițiști Tudose, Mihăilă, Dosaru și Ispas s-au păruit aseară, după ce au fost duși în arestul de la Câmpina, din motive pe care orice cetățean cinstit din țara românească le poate intui.