Când citești știrile RTV, îți vine să te scarpini în zona intimă. Punctul pe Ignat, emisiunea din 25 septembrie 2015, la Wyl TV stars

https://www.youtube.com/watch?v=Tmi5rZsls4I

https://www.youtube.com/watch?v=Tmi5rZsls4I
O doamnă anonimă (!) mi-a scris, reproșându-mi că „blamez” echipa de handbal a CSM - o tâmpenie planetară. Blamez furtul, nu echipa. Echipa să câștige și mai mulți bani (de preferat să câștige toate secțiile), însă banii trebui împărțiți corect și legal. Cică „am probleme” cu cei din conducerea clubului. Replica asta de țață e greu de comentat. Ce probleme să am eu cu niște oameni pe care nu îi cunosc? Am, însă probleme, cu proștii și derbedeii, întotdeauna am avut. Plus o tonă de informații. Încă ceva: am sunat pe numărul clubului - nexam răspuns, mai stați prin zonă, poate răspundeți la telefoane, băieți! După tâmpeniile acestea, stimata doamnă „Mihaela” mă domnește: „Domnule Ignat, o echipă de handbal nu se ține pe ochi frumoși în Liga Națională”. Încă o tâmpenie - a zis cineva că nu costă chestiunea asta? Legal, băieți și fete, legal? Cunoașteți cuvântul? După care mă etichetează: „DEȘTEPTU-LE” :)))).
Surse APH informează că astăzi, joi 10 septembrie, antrenorii din CSM Ploiești s-au trezit cu salariile tăiate, fără a fi anunțați, nerespectându-se, astfel, contractele semnate.Mai mult, nici sportivii care primeau indemnizație nu au primit banii. Sportivii au nevoie de indemnizații care, în multe din cazuri, reprezintă singura sursă care îi mai ajută să-și desfășoare activitatea. Revin cu informații, că a început lumea să-mi scrie.
Clubul Sportiv Municipal Ploiești, aflat în subordinea directă a Consiliului Local Ploiești, toacă anual peste trei milioane de euro, 90 la sută din bugetul instituției fiind consumat pe salariile angajaților. În spatele cheltuielilor nu există documente justificative care să confere legalitate plăților către sportivi sau către alte tipuri de personal.
Comisiile CSM delegate cu negocierea salariilor sportivilor sunt inexistente în fapt, existând suspiciunea majoră că salariile de sute de mii de lei pe lună sunt hotărâte, în mod discreționar, exclusiv de către conducerea interimară a instituției, prin directoarea Luminița Albu. Bugetul CSM aprobat de către Consiliul Local Ploiești pentru exercițiul financiar 2015 este de 11.603.000 lei, din care 11.318.000 reprezintă subvenție de la bugetul local - bani publici, din taxele și impozitele cetățenilor.
Integral - Actualitatea Prahoveană
Vă dau exclusivitatea, însă din lipsă de timp revin mâine cu amănunte legate de CSM Ploiești. Aproximativ trei milioane de euro sunt bugetați anual și prăduiți discreționar de o șleahtă de politruci agățați în funcții. Fără licitații, fără Consiliu Director, fără selecție de oferte.
Îl cheamă Mircea Roșca, are salariu la Parlamentul României, însă pur și simplu s-a săturat! Deputatul prahovean a încercat să treacă granița în Ungaria printr-o modalitate bizară. Cu toate că și-ar permite o deplasare civilizată, la clasa I, Roșca s-a infiltrat printre refugiații de la granița dintre Serbia și Ungaria, grănicerii maghiari reperându-l agățat în gardul de la frontieră, din cauza izmenelor care erau prea lungi.
Nu îl mai oprește nimeni! Premierul României, Victor Ponta, a șocat într-o conferință de presă, după ce a anunțat că de la 1 ianuarie viața românilor se va schimba într-un mod radical.
Practicarea cu regularitate a politicii poate duce la orbire, avertizează un studiu de ultimă oră al cercetătorilor prestigiosului institut de politici în aer liber Manuel Cantacuzino din Mizil.
Un incident inedit petrecut la ghena unui bloc din Prahova a pus pe jar autoritățile. Un deputat a fost aruncat la gunoi de către vecini, aceștia reclamând că pute îngrozitor.
CNADNR a introdus în condițiile pe care un aplicant trebuie să le îndeplinească la angajare "Gradul de retard". Cu cât ești mai damblagit, cu atât mai repede poți să accezi la o funcție de conducere în cadrul Companiei de Drumuri.
Colegii de la observatorulph.ro scriu despre unul dintre motivele pentru care au fost sistate dispozițiile de lucrări la liniile de tramvai de pe traseul 102, tronsonul intersecția Nord - Gara de Vest, Ploiești. Articolul AICI. Motivul principal ar fi că executantul nu a fost plătit. Vin controalele la Primăria Ploiești, iese urât.
Foarte urât!
Dacă chirurgul D. Oprea ar fi fost lovit, accidental, de o formă meteorică de dambla, nu m-ar fi preocupat niciodată să îi explic, cu dramul de politețe de care un astfel de personaj mai poate beneficia din partea subsemnatului, cât de suburban este comportamentul său.
Însă D. Oprea nu este nici prost și nici senil. Distinsul medic are proprietatea termenilor, motiv pentru care, în lumina ultimelor sale declarații delirante, atât istoria cât și subsemnatul nu pot decât să asiste, cu egală dezamăgire, la implozia unui simbol de mucava.
Dacă te simți înfundat de la Șaorma sau, pur și simplu, doar nefericit în dragoste, acum ai aproape toate șansele să te faci bine! Alătură-te și tu numeroșilor ploieșteni care au profitat din plin de campania electorală a PNL și stai de vorbă cu caravana medicului Dan Oprea! Vei descoperi, chiar și cu ochii holbați, o nouă dimensiune politică a lucrului bine făcut!
Necazurile se țin lanț de polițiștii locali ploieșteni! După ce săptămâna trecută doi agenți s-au lovit cap în cap în sediul Poliției Locale Ploiești, incident pe care l-au reclamat, desigur, la 112, polițiștii locali ploieșteni trăiesc și alte momente tensionate care nu fac decât să dovedească încă odată cât de periculos este serviciul în slujba legii.