Laptele a fost nimic! Mii de ploieșteni s-au prezentat cu vărsături la Județean, după ce au ascultat discursurile politicienilor stars
Dacă întâmplarea nefericită prin care au trecut bieții elevi intoxicați cu lapte guvernamental vi s-a părut teribilă, asta nu e nimic pe lângă înghesuiala de la Spitalul Județean Ploiești de a doua zi. Spitalul a fost practic blocat de mii de cetățeni care acuzau stări de greață și diaree acută.
După ce a dezgustat toți oamenii dotați cu bun simț și educație, declarând că premierul Dacian Cioloș face parte din „spațiul ezoteric al MISA” împreună cu soția acestuia și cu fosta nominalizată la Justiție, Cristina Guseth, senatorul Daniel Savu a continuat și azi seria dezvăluirilor de doi lei, numai bune să manipuleze babele ultraortodoxe care privesc la postul Antena 3.
Candidatul PNL la Primăria Ploiești, Andrei Volosevici, a făcut o glumă pe Facebook care, însă, a produs isterie în sediul PSD Ploiești: „Iar să-l bat pe Savu în alegeri? M-am săturat! Voi candida din partea ambelor partide, PNL și PSD la Primăria Ploiești, ca să nu-și mai piardă nimeni timpul cu candidaturi inutile”, a glumit Volosevici, pe Facebook, adăugând un LOL la sfârșitul postării.
Executivul ploieștean este plin de idei când vine vorba de strâns fonduri pentru instituțiile publice din Ploiești rămase fără finanțare. Pentru că unul dintre cele mai bogate municipii ale țării nu are bani să-și doteze cum se cuvine spitalul de pediatrie, primăria are în plan organizarea unui bal caritabil pentru atragerea de fonduri. Totodată, și alte acțiuni sunt programate de către șefii din Ploiești. Surse apropiate administrației informează că proiectul liniei de tramvai 102 va fi finanțat după o amplă campanie de atragere de fonduri care va depăși granițele României.
Vâltoarea politicii de Dâmbu nu îl lasă pe bravul senator Daniel Savu nici o secundă să doarmă liniștit în studio la Mihai Gâdea. Un episod din sediul municipal al PSD i-a stricat ziua senatorului ploieștean. În timp ce Savu discuta cu membrii PSD despre lucruri serioase, cum ar fi băsismul ori scandaloasa închidere a site-ului de cultură bet365, motanul partidului s-a trezit brusc din somn, a scuipat de trei ori și a răcnit în mijlocul sediului: „Bă, mă lași, tu nu te auzi!? M-am săturat, candidez și eu!”.
Departamentul Paparazii de la Punctul pe Ignat a intrat în posesia unui printscreen trimis direct de la Casa Albă, cu mesajul că așa ceva nu trebuie să apară, doctorul Oprea fiind mult prea important pentru americani în politica românească ca să îi fie terfelită imaginea de către orice parazit politic din presa locală. Cu toate acestea, noi ne riscăm și vă prezentăm ultimele discuții la mișto pe care doctorul Oprea ar fi putut să le șteargă, pe lângă alea pe care deja le-a mătrășit de pe propriul Wall.