Ai luat țeapă, Electrica! Primarul Dobre pedalează la un dinam între 22 și 5 dimineața, ca să bage lumină în Ploiești stars
Pericolul ca municipiul Ploiești să rămână fără lumină a trecut! Municipalitatea ploieșteană a identificat o soluție care aduce nenumărate beneficii, dintre care amintim numai una: lumină gratis. Vestea bună a fost anunțată prin vocea edilului-șef al orașului, care a inventat un sistem revoluționar format din două pedale și un dinam, primarul anunțând că va pedala între orele 22.00 și 05.00 dimineața, când estimează că obosește și se duce la culcare.